o komiksie

KOPS czyli Komiks o Polskich Superbohaterach, to webkomiks, który założyłem w 2009 roku wraz z moim bratem, Arsenem i od tamtego czasu ukazuje się z przerwami średnio 2-3 razy w tygodniu. W 2011r. został wydany pierwszy KOPS na papierze, pod dumną nazwą KOPS#1:Początek, a w 2012 – pierwszy spin-off pt. Ultimate KOPS: Dies Irae.

Archiwum odcinków internetowych:

Sezony internetowe (możliwe spoilery):

sezon1

Początek wszystkiego – Mr Gecko zakłada swoją drużynę polskich superbohaterów, w skład której wchodzą: Człowiek-Beton, Invi (Człowiek-Niewidzialny Człowiek) oraz Kal ze swoim kosmicznym symbiontem. Tymczasem były wykładowca Mr Gecko – Dr Śmiech okazuje się szwarccharakterem. Plus Kapitan Zajebistość, Spoiler-Man i Człowiek-Cement.

sezon2

Cały sezon to jedna historia pt. Maxima Karnagia będąca parodią kultowej serii Spider-Mana: Maximum Carnage. Symbiont Kal zachodzi w ciążę i rodzi drugi symbiont, który łączy się z psychopatyczną zabójczynią. Na domiar złego drużyna polskich superbohaterów się rozpada. Na ratunek przybywa Kapitan Polska.

sezon3

Kal i Gecko idą na swoją pierwszą oficjalną randkę, Człowiek-Beton stacza pojedynek ze swoim śmiertelnym wrogiem – Człowiekiem-Cementem, a Kapitan Zajebistość przeżywa kryzys wieku średniego po tym, jak internet go zhejtował. W wyniku dziwnych zbiegów okoliczności będących efektem picia podczas pisania scenariusza, Kal przemienia się w ogromne monstrum.

sezon4

Do drużyny dołącza Kler, była zakonnica, Kapitan Polska tworzy Krajową Organizację Polskich Superbohaterów (KOPS), a Doktor Śmiech ucieka z paki. Pierwszy raz pojawia się Wodomen.  Część odcinków to moje zapoznawanie się z tabletem, dlatego rysunki są jeszcze bardziej pokraczne niż wcześniej.

sezon5

Cały sezon opowiada o Karnagii, która powraca z piekła i urządza wszystkim Karnageddon. Aby ją pokonać DOBRO będzie musiało połączyć siły ze ZŁEM, a Beton będzie musiał przejść samego siebie w nierozumieniu dowcipów.

sezon6

Pojawia się zły brat bliźniak Gecko – Zło-Men, który chce zostać największym badassem w komiksie, ale wszyscy go olewają i mówią na niego Zdzisiek. O wiele więcej kontrowersji wzbudza natomiast tajemniczy Człowiek-Gołąb, który sra na pomnik przed pałacem prezydenckim. Poza tym Kapitan Unia przeprowadza inspekcje w bazie KOPSów, a Torrentman dostaje awarii.

sezon7

Zło-Men próbuje zebrać własną szajkę, ale trafia mu się tylko Wodomen i Człowiek-Świńska Grypa. Tymczasem Kal przechodzi kolejną mutację, a Kapitan Izrael zbiera rekordową liczbę lajków na fejsie. Do drużyny dołącza Ironyman i na dzień dobry odbija Kal, do której Gecko robił podchody od kilku sezonów.

sezon8

Po szalonej imprezie Kler budzi się w jednym łóżku z Betonem w związku z czym muszą wziąć ślub. W ceremonii przeszkadza jednak plejada nieproszonych gości, m.in. Demobabcia, Doktor Śmiech, Zdzisiek, a także matka Betona: Kobieta-Piasek.

sezon9

Większość odcinków kręci się wokół kwestii wprowadzenia ACTA w Polsce, za czym stoi nieznana dotąd para zła z zachodu – Sopawoman i Actaman.

sezon10

Powraca Człowiek-Wampir, który okazuje się sługą największego zła w Polsce – Zusa. Razem z Doktorem Śmiechem i Ironymanem (z którym ze względu na jego ironię nigdy nie wiadomo po czyjej jest stronie) przeprowadzają atak na KOPSów. Plus Spoiler-Man w epickich scenach walki.

sezon11

Crossover KOPSo-Szpakowy. Mr Gecko i Szpak prowadzą śledztwo w sprawie mordowania superbohaterów. Wkrótce okazuje się, że sprawa ma związek z poprzednim atakiem Doktora Śmiecha. Pierwszy raz prawie nic nie rysuję i oddaję całą robotę Pickadorowi.

sezon12

Zdzisiek i spółka znajdują skamieniałą serenę i przyprowadzają ją do Demobabci, żeby ją odczarowała. Po przywróceniu do życia syrena okazuje się córką samego Kapitana Polski, a w dodatku zakochuje się w Gecko.

guesty

Odcinki rysowane przez moich Przyjaciół, krewnych i znajomych z internetu z okazji okrągłych rocznic odcinkowych.

 

Wydania papierowe:

KOPS#1: Początek

Pierwszy w historii świata KOPS na papierze. Komiks opowiada o początkach działalności KOPSowych bohaterów. W mieście rządzi i dzieli Kapitan Zajebistość. Tymczasem Mr Gecko zrażony swoimi niepowodzeniami jako początkujący superbohater postanawia stworzyć team herosów. Już wkrótce jego drużyna zostanie poddana pierwszemu trudnemu testowi. Poza tym: cycki i dużo betonowych żartów.

Ultimate KOPS

Pierwszy w historii polskiego komiksu spin-off: alternatywna historia z KOPSowymi bohaterami stworzona przez Adama Czernatowicza (scenariusz) i Piotra Kamińskiego (rysunek).

Zamów w sklepie >>