Ciekawostki

  #1: Pomysłodawcą postaci Człowieka-Betona i pierwszego paska jest nasz wspólny osobisty brat - ytron. Trzymamy go w klatce i od czasu do czasu kradniemy jego pomysły, jak nie patrzy.
  #2: Szymon Osik, czyli Człowiek-Beton istnieje naprawdę i jest naszym sąsiadem.
  #3: Arsen zrobił unikalny system dodawania ciekawostek, żeby było łatwiej, ale nie działają w nim polskie znaki.
  #4: Pierwotnie KOPS miał mieć również wersję angielską. Niestety połowa odcinków jest hermetyczna i nieprzetłumaczalna. Also we can't engrish.
  #5: W odcinku 44. "Teraz Polska", w ostatnim kadrze można zobaczyć Mr. Gecko jeśli się powiększy obraz, albo przysunie ślepia do monitora. To są takie dwie plamki, ale on tam jest. Serio.
  #6: W odcinku 28. pt. "Człowiek-Widzialny Człowiek" pierwotnie Gecko mówił: "Wykłady srady, a z WF-u to się zrywamy", a Invi: "Cmoknij mnie". Ale Arsen zapomniał je wkleić, po czym doszliśmy do wniosku, że tak jest śmieszniej. Hihi.
  #7: Imię i nazwisko Inviego to subtelna aluzja do Jacka Griffina, czyli Niewidzialnego Człowieka. Rozumiecie? Że Jacek Gryfiński. Taka polska wersja. Niemoge.
  #8: Mr Gecko to nasza najbardziej tró postać, gdyż jego prototyp (na którym wzorowane jest także logo komiksu) został popełniony przez katera już w 1990 roku. Prototyp wyglądał mniej-więcej jak rysunek na biurku w odcinku 56. "Maxima Karnagia: Superbohaterowie na gwałt" i nazywał się Gajdin. Odeszliśmy jednak od oryginalnego imienia bo brzmiało zbyt gajowo.
  #9: Tak lub tak wyglądałby Człowiek-Beton, gdyby Arsen bezmyślnie słuchał się katera.
  #11: Dziesiątą ciekawostkę dodawał Arsen. Nie to co tą.
  #12: To jest ciekawostka, żeby Sep zamknął gębę.
  #13: U katera na starość pojawiają się objawy dysleksji, jak np. czytanie nie po kolei. Odcinek od Kumiko udało mu się przeczytać w następujący sposób.
  #15: Odcinek 111. "Brzost: Zagubieni" otrzymał swój tytuł na cześć Jacka Brzostyńskiego, lektora udzielającego się na AXN w serialu LOST. Zagłusza aktorów i fabułę, gra i cedzi przez zęby, ale Losty bez Brzosta to nie Losty. Naszą ulubioną kwestią Pana Jacka jest "Do diiiiiabła, przecież to śśśśśmieszne".
  #16: Odcinki 110 i 111 jako jedyne były rysowane tabletem. Potem kater zgubił od niego pióro i skończyła się jego szalona przygoda z wynalazkami XXI wieku.
  #17: Tak miał wyglądać Kapitan Holandia ostatecznie usunięty z odcinka 115. Miał mówić coś w stylu "nie wiem, o co chodzi, ale ładnie dziś wyglądasz, kapitanie".
  #18: Koleżanka katera, Ala, kiedy zobaczyła kubek ze Spoiler-Manem, myślała, że to koza na sznurku.
  #19: Jak się nie patrzy na znaki interpunkcyjne i jest się Servem, można zrozumieć odcinek 127. w ten sposób.
  #20: Dowcip z odcinka 132. "Mózg, część 1" pochodzi z Arsenowej uczelni, jak łatwo zgadnąć. Wykładowcy tam takie opowiadają.
  #21: W pamiętnej, dydaktycznej do bólu scenie z kultowej serii Spider-Mana "Maximum Carnage, Deathlok dawał moralizatorski wykład o tym, że nie wolno kraść komputerów, a Iron Fist - że bicie ludzi jest niefajne. Tak powstał Torrentman i Fairplayman.
  #25: Tak najpierw miała wyglądać Karnagia po przemianie.
  #26: A wog'le to Mr. Gecko wziął swoją ksywę od Mr. Eko z LOST. Całkiem o tym zapomnieliśmy.
  #28: Epizm czyli tytuł odcinka 187. to słowo pochodzące od przymiotnika epicki, wymyślone przez naszego znajomego DoubleGJ'a i według oficjalnej definicji jest to takie turyyyyyryyyytyruru ze niby sto elfów popierdala przez las na Zordona czy jaki chuj. Jak widać oryginalnie tyczyło się muzyki.
  #29: Skóra Karnagii jest robiona przy pomocy tekstury przygotowanej na ubranie Chowdera z odcinków 154 i 158.
  #33: Treść jednego z artykułów gazety z odcinka 251: "Pkb został napadnięty przez zdesperowanych rysowników komiksowych i ciężko pobity. Lekarze oceniają jego stan, jako dobry. Jego pierwszymi słowami po odzyskaniu przytomności było: “pierwszy kadr tragiczny”."
  #34: Od odcinka 245. KOPS w całości powstaje na komputerze.
  #35: Odcinek 262. w nieco innej formie był opublikowany w magazynie multimedialnym DC Multiverse.
  #37: Odcinek 295. Beton Power 5 to niewykorzystany pomysł na guest dla Hell Hotel (pomimo starań i zasięgnięcia konsultacji nie udało nam się tego sensownie przetłumaczyć na angielski).
  #38: Człowiek Beton waży 400kg i jest głównym powodem braku scen w windzie.
  #39: Evil Gecko w swoim wymiarze był wykładowcą uniwersyteckim, ale u nas nikt go nie rozumie i wszyscy mają go za debila.
  #40: Garnitury Śmiecha są ręcznie kradzione z ciuchlandu.
  #41: Policjant z pączkiem nazywa się Zomosław i posiada najwybitniejsze wąsy w powiecie.
  #42: Kapitan Unia dzięki swojemu wizjerowi zawsze widzi gdzie łamane są przepisy unijne. I to jedyne co widzi.
  #43: Największym wrogiem Kapitana Francji jest Kobieta Ślimak.
  #44: Dziennikarka pojawia się w KOPSie dzięki uprzejmości Ytrona.
  #45: Screeny w takich odcinkach jak 23 czy 441 to autentyczne komentarze czytelników KOPSa.
  #47: Odcinek 445 powstał w ramach pracy katera w agencji reklamowej (ostatecznie niewykorzystany, więc trafił na KOPSa).
  #48: Teksty Torrentmana są inspirowane ytronem z życia codziennego.
  #49: Na początku tytuły odcinków w KOPSie były pisane Comic Sansem.